58 718 92 53
Pn-Pt 08:00-17:00

W celu poprawnego korzystania z serwisu bezpieczny.pl zalecamy używanie nowszych wersji przeglądarek.

Blog

bezpieczny.pl

Student kupuje świadomie

Studia to czas nauki i zdobywania doświadczenia, czas zabawy i zawierania przyjaźni, nierzadko na całe życie. Powszechnie mówi się, że studia to czas „3Z”, czyli zakuć, zdać i zapomnieć. Są też tacy, którzy definicję „3Z” rozszerzają o czwarte „Z”, ale jego rozwinięcie pozostawię do indywidualnej interpretacji każdego z Czytelników :)

Studia to przy okazji czas, kiedy stawiasz swoje pierwsze kroki w dorosłym, samodzielnym życiu. Jako student zaczynasz dokonywać pierwszych poważnych wyborów i to od Ciebie zależy, jaką drogę wybierzesz. Sam dbasz o swoje własne bezpieczeństwo i sam decydujesz o tym, co jest dla Ciebie najlepsze… ale czy na pewno jesteś w stanie przewidzieć wszystko? Pamiętaj, że dorosłość oznacza między innymi dojrzałość w podejmowaniu decyzji, również tych, które dotyczą sytuacji nieprzewidywalnych.

Popularne powiedzenie głosi, że gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, to by się położył. Nie zawsze jednak wystarczy o czymś wiedzieć, by temu zapobiec. No bo czy ryzyko upadku w trakcie jazdy nas rowerze jest wystarczającym powodem, by do końca życia omijać z daleka wszystkie rowery? Chyba nie do końca. Ale właśnie z tego powodu kupujemy ubezpieczenia – by mieć pewność, że jeżeli niezależnie od naszej woli przydarzy nam się coś nieprzewidzianego, otrzymamy finansową pomoc.

Czy wiesz, co kupujesz?

Początek roku akademickiego to dla młodego studenta pasmo wydatków. Stancja czy akademik? Skąd wziąć skrypty i podręczniki? Kupić, pożyczyć czy skserować? I jeszcze na dodatek ubezpieczenie. Dotychczas zdarzało się, że student w dziekanacie zostawiał odliczoną kwotę za „jakieś” ubezpieczenie. I żył dalej, płynąc na fali studenckiej beztroski. Niejednemu oczy otworzyły się dopiero wtedy, gdy z powodu nieszczęśliwego wypadku z ubezpieczenia trzeba było skorzystać. I wówczas okazywało się, że albo dana szkoda nie jest w zakresie, bo Ubezpieczyciel nie przewidział, że student może doznać takiej, a nie innej kontuzji, albo wypłata Ubezpieczyciela była tak niska, że nie wystarczyło nawet na kubełek skrzydełek.

Nie traktuj ubezpieczenia jak zła koniecznego – ubezpieczenie to coś, co kupujesz na wszelki wypadek. Ma być gwarancją realnego finansowego wsparcia w trudnej sytuacji, czyli np. dla poszkodowanego na skutek nieszczęśliwego wypadku. I pamiętaj, że choć ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, to zdecydowanie warto się zabezpieczyć. Przestudiuj więc z uwagą zakres i warunki ubezpieczenia, za które zamierzasz zapłacić. Wniosek przyjdzie sam.

Bezpieczny.pl to ubezpieczenie, które ceną i zakresem diametralnie różni się od tych dostępnych na rynku. A zakup? To banalnie proste, nie musisz z pieniędzmi biec do dziekanatu. Zakup on-line jest banalnie prosty, a trwa praktycznie tyle samo, co przygotowanie zupki chińskiej :)


Sprawdź naszą ofertę.

Do góry